Yalçın Kılınç: Disiplinden taviz yok
27 Nisan 2023 15:00

Yalçın Kılınç: Disiplinden taviz yok

Kocaelispor’un deneyimli kaptanı Yalçın Kılınç antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Garanti olmadan şampiyonluktan bahsetmenin yanlış olacağını belirten Yalçın, Karacabey maçını da kayıpsız geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

 

ÇOK ÖNEMLİYDİ

Yalçın, Karacabey maçının İskenderunspor maçı kadar önemli olduğunu ifade etti ve şu şekilde konuştu: Şampiyon olmadığınız sürece her maç kritik. O stres, sıkıntı şampiyon olmadan, bu işi garantilemeden bitmeyecek. Geçen haftaki maç çok önemliydi. İskenderun rakibimizdi ve aramızda dört puanlık bir fark vardı. Farklı seviyede bir maçtı ama Karacabey maçı da çok önemli.

 

HERKES BİLİNCİNDE

Sonuçta kazanmadığın zaman puan farkının 3’e düşebileceği bir haftadan bahsediyoruz. O yüzden zor... Zaten herkes onun bilincinde. Takım sezon başından beri her şeyin farkında. İyi bir gidişatımız var. Bu maça da çok iyi bir şekilde hazırlanacağız. Bir hafta dinlenmiş olduk, bu süre bizim için çok iyi oldu. Çünkü üst üste çok kritik maçlar oynamıştık.

 

SAVUNMADA İLK YARIYA GÖRE DAHA İYİYİZ

Ligin sonu geliyor. Artık bu saatten sonra şampiyonluk havasına yavaş yavaş girdiğimiz şu dönemde  ne yapılması gerekiyorsa bu hafta da yapacağız. İkinci yarının başından beri savunma anlamında ilk yarıya göre daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. İlk yarıda zaman zaman basit hatalardan çok gol yedik ama ikinci yarıda bunu toparladık.

 

SAVAŞACAĞIZ

Üçlü sistemde bu tarz maçlarda rakibinize karşı daha güvenli bir oyun oynama fırsatınız oluyor. Bu 3-5-2 sistemine de takım iyi adapte oldu kısa sürede. Yani dört de oynasak, üç de oynasak sonuçta mücadele edeceğiz, savaşacağız. Hem savunmada, hem hücumda gerekenleri yapacağız. Ondan sonra sonucu alacağız.

Güncelleme: 27 Nisan 2023 15:00
BENZER HABERLER
KOTO
X