Yalçın Kılınç: Konsantre olmamız kolay değil
11 Şubat 2023 20:16

Yalçın Kılınç: Konsantre olmamız kolay değil

Kocaelispor’da takım kaptanı Yalçın Kılınç, yaşanan depremden ötürü tarifsiz bir üzüntü yaşadığını ifade etti. Futbol oynayacak durumda olmadıklarının altını çizen Yalçın “Futbolcular olarak bizim bile psikolojimiz müsait değil” diye konuştu.

 

BİZ BİLE NE HALE GELDİK

Deprem sonrası ülke olarak kenetlenmeleri gerektiğini ifade eden Yalçın Kılınç şu şekilde konuştu: Çok zor günler geçiriyoruz. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Belki de enkazın altında hala sağ olanlar var, yaralı olanlar var. İnşallah gün yüzüne kavuşurlar. Bizler buradan ne söylesek boş. Çünkü yaşamadan, hissetmeden depremi anlamamız çok zor. Düşünün biz bile bu durumdaysak o insanların halini inanın düşünemiyorum.

 

TAKVİMİ GÖZDEN GEÇİRMELERİ GEREKİYOR

Yapacak fazla bir şeyimiz yok. Keşke olsa yapalım ama sabretmek, birbirimize yardım etmek zorundayız.  Türkiye Futbol Federasyonu için de şunu söylemek istiyorum. Maç tarihlerini bir daha bir gözden geçirmeleri lazım. Futbol oynamaya bizim bile psikolojimiz müsait değil. Kendimizden ziyade oradaki insanlar, hakemler, futbolcular, hocalar var. Enkaz altında olan futbolcular, antrenörler var.

 

NASIL OLACAK?

Bu durumda nasıl futbol oynanabilir ki? Bu takvimin bir daha bir düşünülmesi lazım. O bölgelerde de çok eş, dost tanıdık var. Hatayspor’da da tanıdığımız oyuncular vardı. Onların bir kısmı enkaz altında kaldı. Onur Ergün ile İstanbulspor'la beraber oynadım. Onur Ergün'e bir gün ulaşamadım. O bile beni mahvetti. Hatayspor'un bir tane oyuncusu hala enkaz altında. Düşünmesi bile ürpertiyor. Gerçekten çok zor bir durum… Ne söylenir bilmiyorum…. " dedi.

Güncelleme: 11 Şubat 2023 20:18
BENZER HABERLER
Başak Yemek
Arslan Teknik
X