Yaşar Can: Kocaelispor’u şehirle birleştireceğiz
02 Haziran 2023 15:03

Yaşar Can: Kocaelispor’u şehirle birleştireceğiz

Kocaelispor’un pazar günkü başkan adaylarından Yaşar Can, Nokta Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, yönetim kurulunu oluşturmaya devam ettiğin,  40 kişiden sayıyı 20’ye düşürmeye çalıştığını belirtti ve “Benim için de zor” dedi. Can öte yandan Engin Koyun’un, Kocaelispor’u şehirle bütünleştiremediğini de dile getirdi.

 

BİR SORUN YOK

Sözlerine şehirden aldığı destekle başlayan Yaşar Can şu şekilde konuştu: Şehrimizin teveccühü mutluluk verici. Kocaelispor’un zorlu sezonlarında yer almanın yanında yıllardır Kocaeli’de, İzmit’te esnaflık yapmamın da bunda payı var sanıyorum. Bu durum sorumluluğumu daha da artırıyor. Engin Bey “Seçim tek listeli olabilir” diye açıklama yapmış. Haklı… Kendileri olmazsa seçim tek listeli olacak. Kısacası adaylığımız konusunda bir sorun yok. Bir liste çalışmamız var. 40 değerli arkadaşımız, büyüğümüz bulunuyor. Bu sayıyı 20’ye indirmeye gayret ediyorum. Açıkçası benim için de zor bir durum.

 

KOCAELİSPORLU BİR NESİL ORTAYA ÇIKARMALIYIZ

Kocaelispor’un şehirden uzaklaştığını düşünüyorum. İzmit’ten doğan bu güzide kulüp, Gebze’den Karamürsel’e, Kandıra’dan Dilovası’na kadar ilimizi temsil ediyor. Kocaelispor bu şehrin en büyük markasıdır ve tarih boyunca da öyle kalacaktır. Hedeflerimizden birisi de Kocaelispor’u şehirle bütünleştirmek olacak. Bu ildeki herkese, herkesime dokunmak, okullara, STK’lara, fabrikalara gitmek, sokakta Kocaelispor’u anlatmak zorundayız. Bu şehrin takımı çarşıya inmeli, halkla, esnafla oturmalı, kahvaltısını yapmalı, yemeğini yemeli. Taraftar bunu da görmek istiyor. Biz sadece Kocaelisporlu olan bir nesil de ortaya çıkarmalıyız.

 

PARA HER ŞEY Mİ?

Herkesin merak ettiği bir şey var… Diyorlar ki “Yaşar Can ne kadar verecek?” Baştan bir konuyu aydınlatmak istiyorum. Her yönüyle hazır olmadan böyle bir girişim içinde olur muyum? Neden insanlar böyle düşünüyor? Şu da var… Para her kapıyı açacak mı? Bakın etrafınıza dev bütçelerle yerinde sayan kulüpler, hatta lig düşen kulüpler var. Kocaelispor en yakın örnek değil mi? Futbol işin içinde sadece paranın olduğu bir dinamik değildir.

 

FUTBOLUN DAMARINDA GEZİYOR

Çok değerli teknik direktör, antrenör arkadaşlarım var. Futbol aklı olan insanların maliyeti ne kadar düşürdüğünü de iyi biliyoruz. Kayhan Çubuklu… Bence onun futbol zekası tartışmaya kapalı. Kocaelispor Süper Lig’e çıktığında kimlere şans verdiğini hatırlayalım. Hamza Mutlu, Semavi, Serkan Yanık çıkardık bu sayede. Her daim futbolun içinde, futbolun damarında gezen biri.

 

BU KADAR KOLAY OLMAMALI

Ben başkanım, istediğim gibi eşimi, dostumu, akrabamı, işçimi üye yapacağım ve istediğim gibi başkanlığa devam edeceğim. Bu ne kadar doğru. A ya da B kişisi… İsim önemli değil. Bu yaşatılanlar şehre yapılan bir yanlış değil mi? Bazı şeyler de bu kadar kolay olmamalı. Beni üzen bir konuda binlerce üyemizin oy kullanma hakkının olmaması. Bu nedenle yıllarca Bahri Yavuz Bey “Üye olun ve Kocaelispor’un geleceğine sahip çıkın” dediğinde bu günleri anlatmaya çalışıyordu.  

 

MALİ PLANLAMA ŞART

Mali planlamanın önemi bundan sonraki süreçte daha da artacak. Öğretim üyesi arkadaşımız Ayhan Orhan’ı bu işlerin başına getireceğiz ve mali tabloyu da ondan daha iyi koordine edebilecek fazla kişi olduğunu düşünmüyorum. Gerek teknik direktör gerekse de oyuncu grubu ile ilgili olarak mutlaka çalışmalarımız var. Çok iyi kariyerlere sahip bazı antrenör kardeşlerim “Yaşar ağabey, bir telefonun yeter, gel de 1 saat sonra yanındayım” diyor. Daha anlatacağımız, konuşacağımız çok şey olacak. Genel kurulu atlatalım, sonraki süreci en iyi şekilde yöneteceğimizden kimsenin bir şüphesi olmasın.

 

Güncelleme: 02 Haziran 2023 15:04
BENZER HABERLER
X