Yasin Öztekin gelsin tamam da..!
21 Ocak 2023 00:05

Yasin Öztekin gelsin tamam da..!

Kocaelispor’un Göztepe’den renklerine bağlamak üzere olan Yasin Öztekin transferiyle ilgili sıcak gelişmeler var.

 

KESENİN AĞZI AÇILACAK!

Göztepe’nin etkili kanat forveti Yasin Öztekin sarı kırmızılı formayla sezonun ilk yarısını 5 gol, 2 de asistle tamamladı. Kulübü ile sorun yaşayan Yasin ile Kocaelispor Kulübü bir süredir ilgileniyordu. Bu süreçte futbolcu ise kendisini bedelsiz çıkarmaya gayret ediyordu. Ancak futbolcunun Kocaelispor ile anılmasının ardından Göztepe ekibi futbolcu için Kocaelispor’dan kesenin ağzını açmasını istedi.

 

AN MESELESİ

Bu gelişme üzerine Yasin Öztekin, Göztepe’de kalan alacaklarını bırakacağı ve Göztepe’ye de ayrıca bonservis ücreti ödeneceği öğrenildi. Futbolcunun çok kısa bir zaman yeşil siyahlı kulüple resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor. Göztepe’nin iddiasının kalmaması ve Kocaelispor’da şampiyonluk yaşamak için yeşil siyahlı kulübü tercih edeceği öğrenilen Yasin ile ilgili transferin hem teknik hem de mali yorumuna gelelim.

 

Halk adına, Kocaelispor camiası adına soruyoruz!

 

1- 1987 Almanya Dortmund doğumlu futbolcunun sözleşmesindeki maddelerin neler olduğunun bilinmesi gerekiyor. Maliyeti anlamında kulübün altına gireceği yükün ağırlığı ileride ekonomiyi ne şekilde etkiler?

 

2- Futbolcu ile yapılan anlaşmanın Euro güncel kur üzerinden olduğu detayına ulaştık. Bu ne kadar doğru?

 

3 - Futbolcunun yüksek maliyeti takım içi dengeleri ne şekilde etkiler?

 

4 - Transfer netleştiğinde, Samed Ali, Beykan, Mertan ve Cem ile ilgili saha ve saha dışı planlar nasıl olacak?

 

5 - Teknik Direktör Fırat Gül, futbolcuyu ne şekilde ve nasıl yönetecek? Ya da yönetebilecek mi?

 

6 - 1.5 yıllık anlaşma sağlanacak olan Yasin’in sözleşmesinde bir opsiyon olacak mı? Yani Kocaelispor, aklımıza bile getirmek istemiyoruz ama 2. Lig’de kalırsa Yasin’in sözleşmesi, Berkay Dabanlı’da olduğu gibi otomatik olarak düşecek mi?

 

Gelelim işin teknik kısmına…

Çizgi oyuncusu eksikliği çeken Kocaelispor’da Yasin’in transferi sonrası çok önemli bir açık kapanmış olacak. Futbol tabiriyle, çizgiden topla birlikte vurarak giden Yasin’in kapanan takımlar karşısındaki yıpratıcı gücü, tehdidi, gol ve asist ekleriyle birleştiğinde transfer kesinlikle nokta olur. Şehir uzun süre sonra ilk kez bir transfer ile ilgili heyecan duymaya başladı. Toparlamak gerekirse, Yasin takıma çok ciddi katkı sağlar ancak Yasin’i alacağız diye de kulübün anahtarı futbolcuya teslim edilmemeli, kulübün geleceği ve menfaati de düşünülmelidir.

Güncelleme: 21 Ocak 2023 00:05
X