Yılmaz: Sanki çok paraya ihtiyacı var!
Kocaelispor
18 Kasım 2020 Çarşamba 00:28

Yılmaz: Sanki çok paraya ihtiyacı var!

Kocaelispor’da Basın Sözcüsü Abdülkadir Yılmaz 3 haftalık bir aranın ardından gazetecilerle bir araya geldi. Yılmaz, Kocaelispor’a koydurttuğu temlikten ötürü uzun süreden beri yeşil siyahlıların gelirlerini almaya devam eden Kocaelispor’un eski kaptanlarından Saffet Sancaklı için “Bu paraları vicdansızca almaya devam ediyorlar. Sanki paraya çok ihtiyaçları var” ifadesini kullandı.

 

15 GÜNLÜK TOPARLAMA

Kocaelispor Basın Sözcüsü Abdülkadir Yılmaz basın mensupları ile bir araya geldi. Yılmaz sözlerine 3 haftalık bir toparlama ile başladı ve şu şekilde konuştu: Sizlerle bir arada olamadığımız süreç içerisinde Niğde deplasmanında 0-0 berabere kaldık, Velimeşe’yi 2-1 yendik, kupada Ankaragücü’nü eledik. Özellikle Ankaragücü galibiyeti camiayı ziyadesi ile mutlu etti ve Kocaelispor’u ülke gündemine taşıdı. Bu maçta yedek ağırlıklı ortaya konan mücadele ve ruh bizi yansıtıyordu.

 

BİR AN ÖNCE GİDERİLECEK.

Bilindiği üzere Ankara Demir maçı Covid-19 şartlarından ötürü ertelendi. Zeynel Abidin Akyol Bey yönetim kurulundan ayrıldı ve yerine Selvi Güneş hanımefendi geldi. İlk yönetim toplantısında Selvi Hanım’ın görevini belirleyeceğiz. Cumartesi günü Sancaktepe maçını oynadık ve rakibimize 1-0 yenildik. Sancaktepe maçındaki yenilginin ardından bir ceza durumu olacak. Verilen prim kadar ceza verileceğini daha önce yönetimimizde konuşmuştuk. İlk toplantımızda bunu kararlaştıracağız. En başından beri kast ettiğimiz bir şey var. Bu maçın ardından ne yazık ki forma ağırlığı ve camia aidiyetinin tam olarak yerine oturmamış olduğunu gördük. Maçta yardımlaşmamız da olmadı. Bunlar bizi üzen şeyler. Ancak bir an önce bunların giderileceğini umuyorum.

 

TESTLERİ POZİTİF

Başkanımız ağır bir ameliyat geçirdi. O’nun boşluğunda Engin Koyun bey vekalet başkanlık ediyor. Amed deplasmanının kafile başkanı kendisi. Yöneticilerimiz Melih Oral ve Önder Karakaş, Kulüp Müdürümüz İshak Tarcan, Ak Parti İl Başkanımız Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanımız Adnan Turan beyler ile Özgür Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü Emre Kurtbay kardeşimizin Covid-19 testleri pozitif çıktı. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

 

KARAMSAR OLMAYALIM

Genel olarak baktığımızda ortaya konan performans camiayı memnun etmiyor. Tek tek oyuncu kalitemiz ligin üstünde. Sezon başından bu güne kadar gelen sıkıntılardan ötürü bazı şeyler olumsuz gitti. Camiamızdan bize güvenmelerini istiyoruz. Eskiye dönmeyeceğiz. Böyle bir durum söz konusu asla olmayacak. Kocaelispor izletmeye alıştırdığı futbolu tekrar izletecektir. 3-4 haftalık bir süreç nedeni ile karamsarlığa girmemeliyiz. Camia ve taraftar ne kadar üzülüyorsa biz onlardan daha çok üzülüyoruz. Emek veriyoruz. Mesai harcıyoruz. Biz de farkındayız. Daha iyi olacağımıza söz veriyorum.

 

MURAT ÖZTÜRK’ÜN CAMİAYI BÖLÜYOR

İKM Başkanı Murat Öztürk’ün otoparklarla ilgili açıklaması bizleri üzdü açıkçası. Tahir Büyükakın büyük bir çaba ve özveride bulunuyor ve Kocaelispor’un mali anlamda değerlenmesi için sürekli çabalıyor. Murat Öztürk Bey’in söylemleri camiaya zarar veriyor. Kocaelispor ve şehir et ile tırnak gibidir. Bunu bir birinden ayırıcı söylemlere girmeyelim. Ücretsiz otopark arıyorsanız belediyenin arkasında çok geniş yerler var. Şehir içinde de 5 liralık bir ücretin çok görülmemesi gerekiyor.

 

CEVAPLARI MUTLAKA VERİLECEKTİR

Saffet bey bu şehrin milletvekili ve Kocaelispor’un eski kaptanı. Ancak gelirlerimiz temlikli. Bu paralar vicdansızca alınmaya devam ediliyor. Sanki bu paralara ihtiyaçları var. Ankaragücü’nü kupadan eledik, gönül isterdi ki buradan gelen paranın tamamını takıma aktaralım. Tahir başkanımızın, bizlerin, taraftarın cefaları ortada. Bunlar bilinirken, Kocaelispor üzerinden PR yapan birisinin bu paradan feragat etmesini beklerdik. Kendisi hala bu kentin milletvekili ve hala bir cevap vermediği gibi başkanımızın telefonlarını açmıyor. Kocaelispor büyük bir camiadır ve geçmişte yapılanı unutmuyor. Zamanı gelince bunların cevapları mutlaka verilecektir.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Kıymetini bilediğimiz ADAM… Adnan Dinçer!

Kocaelispor, Dinçer’in kalbinde büyük bir yara açtı ve deneyimli teknik adam o günleri düşündükçe kalbindeki o yara hala kanıyor.  Kocaelispor’un Adnan Dinçer’e manevi borcu çok fazla. Kocaeli basın tarihinde Adnan Dinçer’i ilk kez bu kadar detaylı bir şekilde sizlere aktarmanın gururunu yaşarken, dinlediklerimiz karşısında bir o kadar üzüldüğümüzü de belirtmek istiyoruz.  İşte gerçek bir futbol emekçisi…Kocaelispor’da bir döneme damga vuran değer…Adnan Dinçer! 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:45
05:44
13:08
17:02
20:11
21:56