Okul sporlarında heyecan en geç Aralık başında başlıyor!
Okul Sporları
22 Ekim 2021 Cuma 15:14

Okul sporlarında heyecan en geç Aralık başında başlıyor!

İlimizde çok yoğun bir şekilde gerçekleşen, aktif 79 branşta 467 kategoride minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde mücadelenin verileceği okul sporlarında heyecan en geç Aralık ayının ilk haftası başlayacak ve yaklaşık 2 yıllık bir sürenin ardından şölen yeniden başlayacak.

 

TASLAK HAZIR

İlimiz okullarının kıyasıya mücadele ettiği, nefes kesen maçlara ve müsabakalara sahne olan okul sporları yaklaşık 2 yıl sonra tekrar başlıyor. Covid-19 nedeni ile okul sporları son sezonu boş geçmiş ve her hangi bir organizasyon düzenlenememişti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Sporları Tertip Komitesi yaptığı toplantının ardından okul sporlarında yeni sezon ile ilgili taslağını hazırladı.

 

KURMAYLAR BİR ARAYA GELDİ

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Taş, Okul Sporları İl Temsilcisi Göksel Ali Argun, tertip kurulu üyeleri Gürhan Öztürk, Mustafa Kürkan, Serap Özer, Gürcan Yazıcı ve İzmit İlçe Tertip Kurulu Üyesi Erhan Okur katıldı.

 

BAŞVURULAR 1 KASIM’DA SONA ERİYOR

Toplantı sonrası alınan kararlar şu şekilde. Müsabakalar Covid-19 kuralları kapsamında oynanacak. Okullar başvurularını internet üzerinden 1 Kasım’a kadar yapmak zorunda. Fikstürler en geç 10 Kasım’a kadar çekilecek. Kasım sonu, en geç Aralık’ın ilk haftasında okul sporları heyecanı resmen başlayacak. Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Taş tüm okullara yeni sezonda başarı dileğinde bulundu.

 

Spor41 - Özel

DİĞER HABERLER

Bizim gençlerin harareti arttı! Gerek yoktu be çocuklar…

Liseler Arası Futbol finalinde Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi ile Gölcük Şehit Volkan Tantürk MTAL Mehmet Ali Kağıtçı Stadı’nda karşı karşıya geldi. Maç 1-1 devam ederken bitime 7 dakika kala yol tarafına bakan kalenin yedek kulübesi önünde sert bir pozisyon yaşandı ve pozisyonun ardından futbolcular arasında gerilim yaşandı. O sırada pozisyonla ilgisi olmayan Gölcük Şehit Volkan Tantürk MTAL’nin kaptanı Azat, Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi’nden Görkem’e yaklaşık 30 metre koştuktan sonra kafa attı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:26
08:11
13:23
15:57
18:15
19:48