Cedi Osman, Victor Wembanyama kanka olacak
08 Temmuz 2023 11:59

Cedi Osman, Victor Wembanyama kanka olacak

NBA’de 2017’den bu yana Cleveland Cavaliers forması giyen temsilcimiz Cedi Osman takaslandı. 28 yaşındaki temsilcimizin yeni adresi bu sezon ilk sıradan draft edilen Victor Wembanyama’nın yer adığı San Antonio Spurs oldu.

 

MIAMI’DEN MAX STRUS GELDİ

NBA’de serbest oyuncu döneminin başlamasıyla birlikte takımlarda da hareketlilik hız kazandı. ESPN’in haberine göre; Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs ve Miami Heat arasında üçlü bir takas gerçekleşti. Gerçekleşen takasın ardından temsilcimiz Cedi Osman, Spurs’un yolunu tuttu. Yapılan takasta Cleveland Cavaliers, Miami Heat‘ten Max Strus’u kadrosuna kattı. Cavaliers, Max Strus ile 64 milyon dolar karşılığında 4 yıllık sözleşme imzalayacak. Max Strus geçen sezon Heat’te 80 maçta 11.5 sayı – 3.2 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarına imza atmıştı.

 

GEÇEN SEZON 8.7 SAYI ORTALAMASI

Spurs ise Cedi Osman’ın yanı sıra Lamar Stevens’ı da kadrosuna katarken 2. tur draft hakkı da aldı. Miami Heat ise Max Strus’u gönderirken 2. tur draft hakkı elde etti. NBA’deki temsilcimiz Cedi Osman, 2017-18 sezonundan bu yana Cleveland Cavaliers forması giyiyordu. Tecrübeli oyuncu bu süreçte NBA’de 404 maça çıkarken 9.7 sayı – 3.0 ribaund – 2.0 asist ortalamaları yakaladı. Cedi Osman son olarak geçen sezon 8.7 sayı – 2.3 ribaund ve 1.5 asist ortalamaları ile mücadele etmişti. Bilindi üzere an itibariyle Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olan Hidayet Türkoğlu da 1 sezon Spurs forması giymişti.a

Güncelleme: 08 Temmuz 2023 11:59
BENZER HABERLER
X