Eda Şahin: İzmit deplasmanları her zaman zor geçerdi
01 Mart 2023 09:43

Eda Şahin: İzmit deplasmanları her zaman zor geçerdi

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın Hatay Büyükşehir Belediyespor’dan transfer ettiği Eda Şahin ilk röportajını Nokta TV’ye verdi. 23 yaşındaki başarılı oyun kurucu İzmit’in ülke basketbolunda önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

 

TAKIMI LİGDEN ÇEKİLMİŞTİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen büyük deprem felaketinin ardından Hatay Büyükşehir Belediyespor ligden çekilme kararı aldı. Bu kararın ardından Türkiye Basketbol Federasyonu da isteyen sporcuların diğer kulüpler ile sözleşme imzalayabileceğini açıkladı. Hatay ekibinde forma giyen Eda Şahin, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Lig’in zirve mücadelesi veren İzmit Belediyespor’a transfer oldu.

 

YATIRIM YAPILIYOR

23 yaşındaki başarılı oyun kurucu Eda Şahin Nokta Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu: Burada olduğum için mutluyum. İzmit’i geçmiş yıllardan beri basketbola olan yatırımından biliyordum. Şampiyonluk yolunda İzmit Belediyespor’a yardımcı olmak istedim. İzmit deplasmanları her zaman zorlu geçmiştir. Taraftar ve atmosfer de çok iyi gerçekten. Oynaması bir yandan zor diğer yandan keyifli bir deplasmandır İzmit.

 

BİZ ŞANSLIYDIK

Deprem hepimizi çok kötü etkiledi. Takımımız ligden çekildi. Açıkçası takım olarak bizler şanslıydık. Depremden bir gün önce maçımızı oynadık ve Milli takım arası olduğu için herkes evlerine dağıldı. Hatay’da neredeyse bizden kimse yoktu. Sadece Hataylı arkadaşlarımız, ağabeylerimiz vardı. Onlar zor zamanlar geçirdiler. Tabii ki 7-24 aklımız, kalbimiz oradaydı. Kaybettiklerimiz oldu. Çankaya’dan Nilay, alt yapımızdan vefat eden oyuncularımız oldu.

 

ORTAM ÇOK İYİ

Televizyona bile bakamıyoruz. Tesis içinde bir arada olduğunuz, selamlaştığınız, çay içtiğiniz insanların kötü haberlerini duymak çok canımızı acıtıyor. İzmit Belediyespor’daki ortam çok iyi. Herkes sıcak kanlı. Zaten geçmişten beri Milli takımlarda oynadığımız, alt yapılarında beraber olduğumuz oyuncular da var. Burada olduğumuz için tekrar çok mutlu olduğumuz ifade etmek isterim.

Güncelleme: 01 Mart 2023 09:43
Başak Yemek
Arslan Teknik
X