Engin Erdeniz’i UNUTMAYACAĞIZ
22 Şubat 2023 13:31

Engin Erdeniz’i UNUTMAYACAĞIZ

Kocaeli ve ülke basketbolunun mihenk taşlarından eski basketbol hakemlerinden, Karamürsel Gençlik Basketbol Kulübü idarecisi Engin Erdeniz, tedavi gördüğü Karamürsel Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 1953 doğumlu Erdeniz son yolculuğuna uğurlandı.

 

EŞİNİ İKİ YIL ÖNCE KAYBETTİ

Engin Erdeniz… 1980’li yılların başından itibaren basketbol hakemliği yaptı. Ulusal hakemliğe kadar terfi etti ve hakemlikten emekli olduktan sonra Karamürsel Gençlik Basketbol Kulübü’nde Turgut Taşçı birlikte kulübün, Karamürsel basketbolunun başarısı için mücadele etti. Erdeniz 2 yıl önce Covid’den hayat arkadaşı, eşi Canan hanımı toprağa verdi. Ardından kendisi de Alzheimer hastalığı ile yaşamak durumunda kaldı.

 

PIRLANTA GİBİ İKİ EVLAT YETİŞTİRDİLER

Hastalığı ilerleyen ve ciğerlerinden de sorun yaşayan Gölcük Tershanesi’nden emekli Engin Erdeniz, Karamürsel Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırıldı. 70 yaşındaki Erdeniz ciğerlerinin su toplaması ve vücudunun hastalığa yenik düşmesi sonrası dün akşam tedavi gördüğü Karamürsel Devlet Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu. Merhum Canan hanım ile evli olan Engin Erdeniz bir birinden değerli iki erkek evlat yetiştirdi. Mert Erdeniz, babası gibi basketbol hakemliği yapıyor. Diğer oğlu milli yüzücü Yiğit Erdeniz ise Sakarya’da yüzme antrenörlüğü yapıyor.

 

ULAŞLI’YA DEFNEDİLECEK

Karamürsel ve şehir basketbolunun önemli isimlerinden Turgut Taşçı paylaşımında “Uzun yıllar birlikte olduğumuz, basketbol hakemi Engin Erdeniz tedavi gördüğü Karamürsel Devlet Hastanesi’nde hakkın rahmetine yürümüştür. Dost ve akrabalarına duyurulur” ifadelerine yer verdi. Yine Kocaeli’nin basketbol duayeni Cengiz Kahraman ise “Engin ağabeyimiz bir taneydi. Hayat dolu, dünya tatlısı bir insandı. Kocaeli basketbolu çok büyük bir ismi kaybetti. Hepimizin başı olsun, Mert ağabeyimizin mekanı cennet olsun” dedi.

 

 

Güncelleme: 22 Şubat 2023 13:33
BENZER HABERLER
X