Fırat Okul GÜRLEDİ!
05 Mayıs 2023 14:59

Fırat Okul GÜRLEDİ!

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Fırat Okul, 65-57 kazanılan finale çıkılan Botaş maçının ardından çok çarpıcı ifadelere yer verdi.

 

ŞİMDİ NEREDELER

Genel manada yapılan eleştirilerden ötürü oldukça duygu birikimi yaşadığı gözlenen Okul “Herkes beni yenmek istiyor. Kaybettiğimizde ağır hakaretler yazan, bir sürü eleştiride bulunan insanlar kazandığımız zaman yok oluyor” diye konuştu.

 

RAKİBİN GELİŞİMLİK BİR TARAFI KALMAMIŞ

Beşinci Botaş maçın değerlendiren Fırat Okul’un sitem dolu açıklamaları şu şekilde: Gerçekten çok zor oldu. Rakibin gelişimlik bir hali kalmamış, gelişimlerini tamamlamışlar. Tabi kaybedecek çok şeyi olmayanlar çok rahat bir şekilde basketbol oynar. Kaybetse ne olacak? Enteresan bir özgüvenle oynuyorlar. Gelişim takımlarının Play-Off oynamaması lazım. Federasyon bununla ilgili bir çalışma yapacaktır. Çünkü canı yaktığı takımlar olabilir. Mesela biz bu maçı kaybetseydik finalde karşısındaki takım direkt Süper Lig’e çıkacaktı.

 

BEN AVRUPA’DA FİNAL OYNAMIŞ BİR KOÇUM

Amacına ulaşmış bir organizasyondu, tamamdır ama bazı arkadaşların kişisel hırslarıyla uğraştık. Herkes bizi yenmek istiyor, herkes beni yenmek istiyor. Çünkü ben Euroleauge’de final oynamış bir koçum. Bunu insanlar burada ne kadar unutsa da rakipler o duygularla maça çıkıyorlar. Camiada yalan yanlış şeyler duyuyorum. Bizim bir oyuncumuz, Botaş’ın tüm takımının maliyetiymiş. Yalan… Bu kulübün hangi şartlarda kurulduğu belli. Allah razı olsun, Fatma başkan, Yaşar başkan ellerinden gelen her şeyi yaptılar.

 

KAZANDIĞIMIZDA YOKLAR

Bu takım, bu camia, bu organizasyon Süper Lig’i hak ediyor. Orayı geçtikten sonra kalıcı olmak tamamen bütçe işi. Elinize malzeme verilirse biz en iyisini yapabiliriz. Bizim antrenörlüğümüz oyuncularımızın sahada gösterdiği performans kadardır. Kaybettiğimizde ana avrat küfürler yazan, bir sürü eleştiride bulunan insanlar kazandığımız zaman yok oluyor. Bizi eleştirmek ve yerin altına sokmak için kendi kişisel hırslarıyla bunları yazıyorlar ve bu durum bizi kırıyor.

 

DELİKANLI GİBİ ANTRENÖRLÜK YAPIYORUM

Bizlerin de anamız, babamız, çoluğumuz çocuğumuz var. Şuraya gelsinler bakalım, iki dakika kulübede dursunlar, adlarını unutuyorlar mı, unutmuyorlar mı! Herkes işini yapsın… Ben ikinci bir iş yapmıyorum. Benim tek ekmeğim bu işi yaparak para kazanmak. Ben devlette çalışmıyorum, üniversitede çalışıp burada antrenörlük yapmıyorum. Ben delikanlı gibi antrenörlük yapıyorum! Bugün işim varsa varım, yoksa işsizim. Başka bir güvencem de yok. Biz gerçekten profesyoneliz. Ama bir elim yağda bir elim balda gönlüm yarda… Devamını arkadaşlar tamamlasın…

 

Güncelleme: 05 Mayıs 2023 15:00
X