İzmit Belediyespor mali çıkmazı aşmaya çalışıyor!
29 Şubat 2024 11:28

İzmit Belediyespor mali çıkmazı aşmaya çalışıyor!

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ilimizi başarı ile temsil eden İzmit Belediyespor mali anlamda bir takım zorluklar yaşıyor. Yabancı oyuncuların ödemelerin yapılmaması durumunda Antalya Toroslar maçına çıkmayacağını yönetime bildirdiği ifade edildi.

 

3 YABANCI DURUMU İLETTİ

Bu sezon oynadığı basketbolla ve elde ettiği sonuçlarla adından hayli söz ettiren Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor’da mali sıkıntılar öne çıktı. Takımın 3 önemli ismi Jaime Nared, Sierra Calhoun ve Gergana Ivanova hafta içinde alacaklarının karşılanmaması durumunda pazar günkü Antalya Toroslar maçında maça çıkmayacaklarını yönetime ilettikleri öğrenildi.

 

YAŞAR KARDAŞ: SORUNU AŞMAYA GAYRET EDİYORUZ

Böylesine başarılı ve Süper Lig’de yer alan bir takımın şehirden de yeterli desteği görememesi canları sıkan diğer husus olurken Kulüp Başkanı Yaşar Kardaş Nokta Gazetesi’ne “Bir takım mali sorunlar yaşanıyor. Ancak bunun aşılması için gayret ediyoruz. Takımımız Play-Off’u ve Avrupa Ligi’ni garantilemişken yolumuza çıkan bazı engelleri aşmak mecburiyetindeyiz. Ancak bu kenti de pek anlayamıyorum. Şehri Süper Lig’de temsil eden takımız, ülkede ses getiriyoruz, dev bütçeli takımlarla başa baş mücadele ediyoruz, ancak gelinen noktada aynı değeri ne yazık ki göremiyoruz. Bu durum da bizi ziyadesi ile üzüyor” diye konuştu.

Güncelleme: 29 Şubat 2024 11:29
BENZER HABERLER
X