İzmitli voleybolcu Elif Çavdar takımını şampiyon yaptı
14 Mayıs 2024 18:01

İzmitli voleybolcu Elif Çavdar takımını şampiyon yaptı

Eğitim hayatına Kütahya’da devam eden İzmitli voleybolcu Elif Çavdar’ın formasını giydiği Kütahya KYK finalde Konya KYK’yı 3-1 mağlup etti ve Türkiye şampiyonu oldu.

 

8 AYRI BRANŞTA KIYASIYA MÜCADELE

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün spor turnuvalarında şampiyonlar bir bir belli oluyor. Bu yıl sekiz ayrı dalda düzenlenen turnuvalarda gençler satranç, futbol, basketbol, voleybol, badminton, masa tenisi, geleneksel Türk okçuluğu ve kort tenisi dallarında şampiyonluk için yarıştı.

 

14 MART’TA BAŞLADI

Dev turnuvaların finalleri 9-20 Mayıs tarihleri arasında organize edilmeye devam ediyor. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi ve bu yıl ilk defa gerçekleştirilen kort tenisi turnuvalarında Türkiye finalleri için yarışacak iller, yurtlar arası turnuvalarda birinci olan takımlardan oluştu. 14-27 Mart tarihleri arasında yapılan grup elemeleri sonrası birinci olan takımlar ilgili spor dalının Türkiye finali için yarıştı.

 

BASKETBOL TÜRKİYE FİNALLERİ KOCAELİ’DE GERÇEKLEŞTİ

Birbirinden yetenekli üniversiteli gençlerin şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiği turnuvalar, her bir spor dalı için farklı illerde gerçekleştirildi. Futbol turnuvası Edirne, basketbol turnuvası Kocaeli, voleybol turnuvası Kırşehir, masa tenisi turnuvası Düzce, kort tenisi turnuvası erkekler için Hatay, kızlar için ise Konya’da düzenlendi.

 

GURURUMUZ OLDU

Voleybol branşında şampiyon belli oldu ve kürsünün en üstünde Kütahya KYK yer aldı. Bu takımda forma giyen Kütahya Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Makine Programlama öğrencisi, İzmitli voleybolcu Elif Çavdar da ortaya koyduğu mücadele ile gururumuz oldu.

 

UŞAK’TA BAŞLADI KIRŞEHİR’DE BİTTİ

Elif Çavdar ve arkadaşları Yaren, İrem, Elif Salta, Senanur, Songül ve Nisa’dan oluşan kadro ile şampiyonluğu elde eden Kütahya KYK’nın şampiyonluk yolculuğu Uşak’ta başladı ve gruptan birinci çıkarak final turuna kaldı. Burada da yenilgi yüzü görmeyen lacivert siyahlılar Kırşehir’deki finallere gitmeye hak kazandı.

 

ANTRENÖRLERİ ÇETİN AYSU SPORCULARINI KUTLADI

Kütahya temsilcisi Kırşehir’de de oldukça başarılı bir performans ortaya koydu. Kırşehir’de de önce grup birinciliğini elde eden Kütahya KYK, finalde Konya KYK’yı 3-1 mağlup ederek 35. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda kürsünün en üstünde yer aldı. Takımın başarılı antrenörü Çetin Aysu tüm sporcularını mücadelelerinden kutlarken, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Güncelleme: 14 Mayıs 2024 18:02
BENZER HABERLER
X