Murat Yolcu: Dersler çıkaracağız
19 Eylül 2023 14:53

Murat Yolcu: Dersler çıkaracağız

Sezonun ilk maçında Ankara Kolejliler’e 84-74 mağlup olan Kağıtspor’da Başantrenör Murat Yolcu karşılaşmadan sonra mücadeleyi değerlendirdi.

 

RİBAUNTLAR CANIMIZI SIKTI

Murat Yolcu maçın ardından yaptığı değerlendirmede takımın ilk karşılaşmadaki performansını ve yeni sezon hedeflerini paylaştı. Yolcu, “Bu sezon geçen seneye göre daha çok mücadele edecek bir takımımız var. Ki bunu çalışmalarla ve hazırlık maçlarıylagösteriyoruz. Yeni sezonun bu ilk maçını kazanmayı da çok istiyorduk. Belki onun baskısı vardı. Asist dönmesi, top kayıplarında çok büyük bir farkımız vardı, rakibimizi çok büyük top kayıplarına sevk etmişiz ama ribauntlarda 43’e 26 ezici üstünlükleri var. Maç da buradan gitti” dedi.

 

KISA YABANCI ANLAYAMADI

Yabancı oyuncuların performanslarını da değerlendiren tecrübeli başantrenör Yolcu, “Üzüldüğüm kısa yabancımız daha ne demek istediğimizi anlayamadı. Uzunumuz iyi, Türklerim iyi. Bu lige yeni gelen çocuklar. Ama daha da iyi olacaklar. Sakatlarımız var. Daha az rotasyonla oynadım ama umutluyum. Kendi aramızda yapılabilecekleri görüşüp acil önlemimizi alırız. Bu bize uyarı da oldu. Oturup bu maçın hatalarını seyredeceğiz. Yabancı gardımızın adaptasyon sürecini bekliyoruz. Ama antrenman ve hazırlık maçlarında bugünkü oyununun tam tersiydi.

 

GEÇEN SENEDEN DAHA İYİ OLACAĞIZ

Uzunumuzun iyi olduğunu, fark yaratacağını biliyoruz. Ama kısamızın da fark yaratmasını bekliyoruz. Bugün durağandı. Özetle birinci periyottaki farkı çıkaramadık. Ribaunt hariç her yerde enerjiden çok memnunum. Bırakmadık. İyi takımız, kaliteli takımız. Hedefimiz geçen seneden daha iyi olacak. En kısa sürede güzel şeyler gelecek” diye konuştu.

Güncelleme: 19 Eylül 2023 14:53
BENZER HABERLER
X