Nilay Yiğit Kartaltepe’den önemli açıklamalar
27 Nisan 2023 14:24

Nilay Yiğit Kartaltepe’den önemli açıklamalar

A Milli Kadın Basketbol Milli Takımlar Direktörü, Türk basketbolunun unutulmaz oyun kurucularından Nilay Yiğit Kartaltepe Nokta TV’nin sorularını yanıtladı. Başarılı spor insanı basketbol antrenörlerine verilecek değerine önemine vurgu yaptı. 

 

İZMİT BİZE UĞURLU GELECEK

İyi bir kamp süreci geçirdiklerini belirterek sözlerine başlayan Kartaltepe şu şekilde konuştu: Öncelikle bizleri en iyi şekilde ağırladığınız için çok teşekkür ederiz. İzmit’teki üçüncü kampımız. U-16 Avrupa Basketbol Şampiyonası bu yıl İzmir’de, 11-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. İnşallah İzmit bize uğurlu gelecek. Güzel bir çalışma ortamımız var, her şey istediğimiz gibi oluyor.

 

İLGİ GÖSTERMELİYİZ

7 ay öncesine kadar aktif basketbolcuydum, yeni bıraktım. İşin bu tarafına geçince çocuklarla daha ilgili oldum. Bence çok sayıda yetenekli sporcumuz var. Ancak antrenörleri biraz değersizleştirmişiz. Antrenörlere değer verirsek oyuncularına da çok ilgi göstereceklerini düşünüyorum. Şu andan itibaren antrenörlerimize çok değer veriyoruz. Dediğim gibi çok iyi oyuncular var onlar için ilgi çok önemli. Bunları ne kadar çok yaparsak, kamplarda ne kadar çok bir araya getirirsek bu durum bizim ileriye daha kolay taşıyacak.

 

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Geçen sezon B Ligi’nden A Ligi’ne çıktık. Bu sezon Avrupa şampiyonası Türkiye’de, öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak ve adım adım yukarıya gitmek. Avrupa şampiyonasındaki rakiplerimizin kültürleri var, her seviyede basketbola hakimler. Biz de evimizdeyiz ve çocuklar da bunun heyecanını yaşıyorlar. Elimizden gelen en iyi mücadeleyi göstereceğiz.

 

Güncelleme: 27 Nisan 2023 14:24
BENZER HABERLER
X