Şampiyon antrenör Metin Gezginci başarının sırrını Spor41'e anlattı!
18 Haziran 2022 23:10

Şampiyon antrenör Metin Gezginci başarının sırrını Spor41'e anlattı!

Tekirdağ Kapaklıspor’u 76-63 mağlup ederek Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nden 2. Lig’e şampiyon olarak yükselen Çayırova Basketbol Kulübü’nde Başantrenör Metin Gezginci gazetemize özel açıklamalar yaptı. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Gezgin, 2. Lig’den de çıkmak için çalışmalara şimdiden başladıklarını belirtti.

 

 

 

BİZDEN BİRİ

Konya’da doğan, 1992’den beri ilimizde yaşayan, efsane Brisaspor’da Cem Akdağ’a yardımcılık yapan, Atafen’i yıllarca çalıştıran, kurduğu Gebze Gençlerbirliği Kulübü ile sadece basketbol değil, hentbol ile voleybolda da ilin yükünü çeken, ilimizin marifetli spor adamı, 1966 doğumlu Metin Gezginci, bu sezon EBBL’de mücadele eden ve 2. Lig’e “Şampiyon” olarak yükselen Çayırova Belediye Basketbol takımı ile müthiş bir başarıya imza attı.

 

 

2 HAFTAYI BULMAMIŞTIR

Gezginci’den gazetemize özel açıklamalar geldi. Başarıyı anlatan Gezginci yoğun bir takvimden çıktıklarını ve çok özel bir şampiyonluk elde ettiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi: Gerçekten kolay olmadı. Sezona geç girdik ve en fazla 2 haftada takımı kurduk. Oyuncu kalitesi ve karakter olarak örnek sporcuları bünyemize kattık. Son dokunuşları doğru yaptık ve sezona başladık.

 

EL BİRLİĞİ İLE, HEP BERABER BAŞARDIK

Çayırova Belediyesi 1 dediğimizi 2 etmedi. Bünyamin Çiftçi başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabii ki spor müdürümüz Muhammed bey, yönetimimiz, personelimiz de gereken ilgiyi fazlası ile gösterdi. Kısacası ben saha içinde kaldım, saha dışında hiç yorulmadım. Dolayısı ile başarı herkesin el ele, omuz omuza vermesi ile geldi. Biz tabii ki 2. Lig’e yükseldik. Ancak burada da kalmak istemiyoruz. Bu konuda sezon öncesi gerçekleştirmek istediğimiz projenin ilk ayağını geçtik.

 

 

KARAMÜRSEL GENÇLİK’İ TEBRİK EDİYORUM

Tabii ki Karamürsel Gençlik’i kutluyorum. Turgut hocamızın oradaki çalışmaları takdir edilecek türden. Kendileri ile bir bakıma erken final maçı oynadık. Zorlu geçen bir maç oldu. Kulübedeki oyuncu zenginliğinin artılarını gördük. Bizden sonra Karamürsel de 2. Lig’e yükseldi. Başta Turgut hocam olmak üzere sporcuları tebrik ediyorum. Kocaeli’nin iki yakasındaki ilçelerin takımları seneye 2. Lig’de olacak. Şehir basketbolu adına iyi bir gelişme.

 

ROL MODEL BİR TAKIM OLUP, KÜÇÜKLERİN FARKINDA OLMALIYIZ

Daha bitmedi, bitmemeli. Burada rol model bir basketbol takımı olup Çayırova’daki ve bölgedeki küçüklerin, gençlerin basketbola olan ilgisini artırmak istiyoruz. Bence bu çok daha önemli ve doğru bir çalışma yöntemi olacaktır. Çayırova Belediyesi’nin spor müdürlüğünün de sporu tabana yayma konusundaki çabasını yakından takip eden birisi olarak Basketbol A takımımızın  misyonunun ne kadar önemli olduğunun da farkındayız.

 

 

BEN BU ŞEHRİN, KOCAELİ’NİN DE EVLADIYIM

Sadece sporcu değil antrenör de yetiştirmeliyiz. Mert Akçay ve Enes Akdilek gibi iki güzel insan, gelecekte Kocaeli ve Türk basketboluna önemli hizmetler edeceğine inandığım antrenör arkadaşlarımla birlikteyiz. Onların da önünün açılması adına çaba sarf etmeli, yeni Mertler, Enesler kazandırmalıyız. Ben buranın, Kocaeli’nin bir evladıyım. Eşim Seval hanım beden eğitimi öğretmeni. Oğlum ve kızım buralı ve elimden geldiği kadar Kocaeli basketboluna en doğru katkıyı yapmaya devam etmek istiyor, şampiyonluğumuzu Kocaeli’ye armağan ediyorum.

 

Spor41 - Özel

Güncelleme: 18 Haziran 2022 23:30
BENZER HABERLER
X